GROHE je popredným svetovým výrobcom sanitárneho vybavenia a globálnou značkou zameranou na poskytovanie inovatívnych vodných riešení.

Produkty značky GROHE sa už po desaťročia opierajú o kľúčové hodnoty spoločnosti, teda technológiu, kvalitu, dizajn a udržateľnosť a poskytujú jedinečný pôžitok z vody – „Pure Freude an Wasser“. Všetky modely hrdo nesú označenie „Made in Germany“, ktoré má okrem posilňovania zákazníckej dôvery voči našim produktom taktiež rýdzo informatívny význam. Všetky výrobné, vývojové a návrhárske aktivity spoločnosti sú prevádzkované v Nemecku. Výroba v továrňach, ktoré sú súčasťou spletitej výrobnej siete spoločnosti GROHE, sa riadi tými najprísnejšími podnikovými štandardmi používaním špeciálnych nástrojov a procesov. Jedine tak môžeme zaistiť remeselnú a funkčnú precíznosť našich produktov, ktorú od značky GROHE celý svet očakáva.

Len v priebehu posledných desiatich rokov potvrdilo jedinečnosť produktov GROHE viac než 400 ocenení za dizajn a inovatívne technológie. Samotná spoločnosť GROHE sa umiestila medzi najlepšími tromi nemeckými podnikmi, ktoré od roku 2015 najviac prispievajú k trvalo udržateľnému rozvoju. Vášeň pre produkty GROHE zo strany architektov, dizajnérov a developerov potvrdzuje mnoho dych berúcich stavebných projektov zahŕňajúcich vodovodné batérie a sanitárne vybavenie našej značky.

V roku 2014 sa spoločnosť GROHE stala súčasťou medzinárodnej skupiny LIXIL Group, verejnej spoločnosti obchodujúcej na tokijskej burze cenných papierov. Spoločnosť LIXIL je svetovým lídrom sanitárneho priemyslu a zároveň ide o popredného japonského dodávateľa stavebných materiálov, produktov a služieb.


Grohe QuickFix: Prekvapivo ľahké

Spoznajte novú radu Grohe QuickFix. Unikátna technológia pre jednoduchú inštaláciu a údržbu. Ušetrite nielen čas, ale aj vaše peniaze.


Vďaka nástrojom QuickTools produkty jednoducho a rýchlo nainštalujete. Pre pohodlnú inštaláciu môžete využiť prehľadný manuál QuickGuides či video návody QuickVideos. Navrhnuté presne pre vás a vaše potreby.

Dozvedieť sa viac o technológii QuickFix


Grohe Solido

Závesné WC je pre každú modernú kúpeľňu prínosom. Tak z estetického, ako aj z hygienického hľadiska. Nájsť to správne však môže byť problém!

Spájajú sa s tým určité nejasnosti: Aké súčasti potrebujem? Hodia sa k sebe? Chýba mi niečo pre správnu inštaláciu? Teraz už môžete byť pokojní. Súprava GROHE SOLIDO VŠETKO V JEDNOM obsahuje všetky potrebné a dokonale zladené komponenty. Stačí si len vybrať preferovaný vzhľad a funkcie, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Zistite viac v samostatnom článku.


Hodnoty značky GROHE

Dizajn

Kvalita

Technológia

Udržateľnosť

Dizajn

Pre spoločnosť GROHE je dizajn oveľa viac než len estetická stránka produktu. Je to kľúč pre dokonalú symbiózu formy a funkcie.
Jeho výsledkom je dokonalý pocit pri každom používaní našich produktov pre našich zákazníkov. A naša radosť, ktorú zažívame zakaždým, keď za našu nikdy neutíchajúcu lásku ku kvalite dostaneme ocenenie.
Prestížne ocenenie red dot „best of the best“, ktoré spoločnosť GROHE dostala za batériu GROHE Ondus® v roku 2007, bolo prvou predzvesťou smeru, akým sa spoločnosť chce v nasledujúcich rokoch uberať. K základným pilierom GROHE, teda kvalite, technológiám a udržateľnému rozvoju, sa pridal špičkový dizajn. Ocenení red dot dnes máme ďalších 27. Tri z nich predstavujú cenu najvyššiu z najvyšších, teda „best of the best“, a to pre batériu GROHE Ondus® Digitecture (2009), ručnú sprchu GROHE Rainshower® Icon (2010) a nový systém GROHE F-digital Controller (2011).
Náš záväzok vyrábať produkty s inšpiratívnym a moderným dizajnom vyústil taktiež do skokového zlepšenia pozície spoločnosti GROHE vo výročnom rebríčku iF, a to o dych berúcich 104 miest. To je najväčší posun v histórii tohto hodnotenia. Ďalšie ocenenia zo Spojených štátov amerických, Spojeného kráľovstva, Číny a Japonska dokazujú medzinárodný presah nášho produktového portfólia.
Jednou z najvýraznejších zmien, ktoré sa v spoločnosti GROHE v posledných piatich rokoch udiali, je však spôsob, akým kreativitu využívame nielen na vývoj produktov prinášajúcich pridanú hodnotu, ale taktiež ako prostriedok na naštartovanie pozitívnych zmien v celkovej kultúre a atmosfére spoločnosti.

Kvalita

Všetko, čo opustí továreň spoločnosti GROHE, sa pýši mimoriadnou kvalitou. Všetky komponenty, ktoré používame, rovnako ako celková ergonómia a odolnosť, musia prejsť mnohými záťažovými testami, ktoré sú tými najnáročnejšími v odvetví, v ktorom pôsobíme.
Naše testovacie laboratóriá sa nachádzajú na úpätí pohoria Čierny les a produkty, ktoré prekročia ich prah, rozhodne nijako nešetria. Všetky potrubia, sprchy, termostatické články, povrchové zliatiny a všetky ostatné súvisiace súčasti musia vydržať simuláciu 20. rokov intenzívneho používania – s mimoriadne tvrdou vodou. Tým prekonávame všetky mysliteľné akostné štandardy, naše vlastné aj medzinárodne platné. A na našich produktoch to je vidieť. Kvalita a životnosť produktov GROHE výrazne prekonáva všetky očakávania. A v prípade, že by sme sa rozhodli ukončiť výrobu niektorého z produktových radov, garantujeme dostupnosť náhradných dielov minimálne ďalších desať rokov.

Technológia

Zamestnanci spoločnosti GROHE sú považovaní svojimi kolegami v odbore za Masters of Technology, a to vďaka inovatívnemu prístupu, výnimočnému dizajnu a oceňovaným vodovodným batériám.
Kombináciou pokročilého remeselníctva a moderného prístupu k efektívnej tímovej práci a procesom hrajú naši Masters of Technology prvé husle vo vývoji, návrhu a výrobe našich prémiových výrobkov, pričom každá súčiastka je počas výrobného procesu testovaná a starostlivo vylaďovaná k úplnej spokojnosti zákazníka.
Výsledok: Nadčasový dizajn. A kvalita, ktorá pretrvá. Produkty spoločnosti GROHE opakovane prekvapujú používateľov jedinečnými funkciami, ktoré poskytujú „Pure Freude an Wasser“. Pri používaní produktov spoločnosti GROHE skutočne pocítite rozdiel. Znovu a znovu.

Udržateľnosť

Šetrite vodou. Šetrite elektrickou energiou. Starajte sa o cenné prírodné zdroje. To znie tak nezáživne a ťažko! Revolučné technológie GROHE však spôsobia, že sa starostlivosť o životné prostredie stane úplne samozrejmou, jednoduchou a veľmi príťažlivou.
V dnešnej dobe by si už len málokto dovolil bezmyšlienkovito vyplytvať litre vody počas čistenia zubov. Uvedomenie o cenných prírodných zdrojoch, ktoré nám naša planéta poskytuje, sa rok od roka zväčšuje.
Iba tri percentá vody na Zemi sú pitné. Pre spoločnosť GROHE predstavuje zodpovedné a ekonomické využívanie prírodných zdrojov nielen výzvu, ale taktiež obrovské potešenie. Preto všetku kreativitu a inovatívneho ducha sústredíme na vývoj exkluzívnych a udržateľných vodných systémov. Príkladom je technológia GROHE EcoJoy™, ktorá je už dlho súčasťou väčšiny vodovodných batérií a spŕch našej spoločnosti. Pomáha znížiť spotrebu vody až o 68 percent a jej názov naozaj hovorí za všetko.

GROHE WaterCare® predstavuje sľub, ktorý sme si dali spolu s našimi zákazníkmi, na zaistenie budúcnosti najcennejšieho prírodného zdroja – vody. Aby sa nám to podarilo dosiahnuť, prijali sme niekoľko opatrení.
Produkty, ktoré vytvárame pre našich zákazníkov, zaisťujú ekonomickú spotrebu vody a elektrickej energie bez potreby prijímať kompromisy v pohodlí.
Približne dve tretiny všetkej spotreby vody v domácnosti pripadajú na kúpeľňu a WC. A dokonca až tretina spotrebovanej vody je voda na splachovanie toalety. Súčasné sanitárne technológie, ako je napríklad náš systém duálneho splachovania, dokážu ušetriť až 50 % vody.


Vyberte si z ponuky Grohe


GROHE predĺžená záruka

Rozšírená 2 ročná záruka 

Spoločnosť GROHE na všetky výrobky poskytuje záručné služby a zároveň aj  “Rozšírenú záruku “2 roky plus” na vybrané produkty. Dvojročnú lehotu si môže zákazník bezplatne predĺžiť o jeden rok na celkovo tri roky vykonaním registrácie na webových stránkach GROHE počas troch mesiacov odo dňa zakúpenia výrobku. 

Úplné znenie podmienok nájdete TU.

Päťročná záruka výrobcu 

GROHE kladie veľký dôraz na komfort a prvotriednu funkcionalitu svojich výrobkov využitím vysoko kvalitných materiálov skombinovaných s modernými technológiami a technikami vo výrobe. Ich cieľom je dosiahnuť spoľahlivý výkon na veľa rokov. Kladením veľkého dôrazu na všetky postupy vo výrobe je základom pre spoľahlivosť zakúpených výrobkov. GROHE na svoje výrobky garantuje päťročnú záruku výrobcu v prípade ak by bolo potrebné vymeniť alebo nahradiť súčasť produktu.

 Podmienky predĺženej záruky nájdete TU.

Rozšírená záruka GROHE - 10 rokov

 Nemecký výrobca berie na zreteľ, že v prípade dôležitých produktov, ktoré sú zabudované a nie sú bežne dostupné za normálnych okolností, je rozšírená záruka 10 rokov zásadná. Preto GROHE pre svoje samostatné splachovacie nádrže a zabudované splachovacie nádrže v rámci inštalačného systému Rapid SL, Uniset a Rapid Pro (vyrobené po 1. marci 2013) a ďalšie vstavané súčasti z radu Rapido garantuje predĺženú záruku.  


Podmienky 10 ročnej záruky si môžete prečítať TU.Náš tip: Vhodnou voľbou produktov môžete maximalizovať uspokojivý pocit z dobrého rozhodnutia pre kvalitu. Sortiment spoločnosti GROHE je rozsiahly a pokrýva naozaj celú kúpeľňu. Vyberte si z ponuky viacero produktov a získajte výhodu rozšírenej záruky pre produkty, ako sú: vodovodné batérie, sprchy, sprchový program, sanitárna keramika a podomietkové WC sety, ale aj vane. 


Ocenenia GROHE


Technológie

Grohe FeatherControl

Maximálne hladká manipulácia pre presnosť a bezkonkurenčný komfort po celý čas životnosti: Úplne nová kartuša GROHE FeatherControl posúva pákové ovládanie prúdu vody na úplne nevídanú úroveň. Kartuša je kombináciou prvotriednych glazovaných keramických diskov a revolučného tesnenia, ktorá umožňuje väčší rozsah otáčania a sklonu páky pre ešte presnejšiu reguláciu, pričom zachováva plynulosť a ľahkosť ovládania typickú pre batérie vybavené technológiou GROHE SilkMove®. Unikátnou výbavou, akou je kartuša GROHE FeatherControl, sa môže pýšiť iba vodovodná batéria značky GROHE. Obohacujúca hladká manipulácia s pákovými batériami Grohe podčiarkuje špičkovú kvalitu a jedinečnosť tejto značky.

Rukoväť batérie a keramické disky sú prepojené pomocou patentovaného mechanizmu, ktorého základom je pevná a odolná kovová konštrukcia. Pri manipulácii s rukoväťou sa disky prekrývajú spôsobom, ktorý reguluje a usmerňuje prúd tečúcej vody. Kvalita materiálu a remeselné spracovanie týchto súčastí má tak úplne zásadný vplyv na výkon samotnej batérie.
Kartuše sú vyrábané pomocou tých najmodernejších technológií a s použitím keramických zliatin, ktoré sa používajú v kozmickom výskume. Vybrúsený zrkadlový povrch diskov je taktiež potiahnutý špeciálnym lubrikačným olejom, ktorý redukuje vzájomné trenie. A pretože sú GROHE batérie navrhnuté tak, aby vydržali dlhé roky používania bez údržby, sú súčasťou samotnej kartuše špeciálne komory naplnené zmieneným olejom, ktorý sa v priebehu rokov postupne uvoľňuje a udržuje tak styčné plochy v perfektnom stave.
Výsledkom týchto bezkonkurenčných technológií je extra široký uhol otáčania páky umožňujúci presnú reguláciu intenzity vodného prúdu a jeho teploty. Technológia GROHE FeatherControl je ukážkou dokonalej súhry dizajnu a technológie s jediným cieľom – poskytnúť vám doteraz nevídaný pôžitok z vody.

Grohe EcoJoy™

Všetky výrobky GROHE EcoJoy™ sú systematicky navrhnuté pre úsporu vody a energie, aby sa šetrili cenné zdroje. Tieto výrobky vybavené technológiami na úsporu vody ponúkajú dokonalý pôžitok bez nutných kompromisov. Zníženie spotreby vody a energie ide ruka v ruke s pohodlím a atraktívnym dizajnom. Menej vody, dokonalý prúd.

Grohe CoolTouch®

Technológia GROHE CoolTouch® zaručuje, že celý vonkajší povrch nikdy neprekročí uprednostňovanú teplotu sprchy. V termostatických batériách značky GROHE je integrovaný inovatívny chladiaci kanál vytvorený ako bariéra medzi horúcou vodou a chrómovým povrchom, takže pri manipulácii nikdy nie je príliš horúci.

Takéto bezpečnostné opatrenie má zmysel predovšetkým pre deti, ktoré nedokážu vždy rozpoznať, či je objekt, ktorého sa dotýkajú, nebezpečne horúci.

Grohe Digital®

Technológia zameraná na zlepšenie života a odľahčenie starostí všedného dňa. Systém GROHE Digital® umožňuje jediným dotykom spustiť dokonalú sprchu alebo kúpeľ.

Technológia GROHE Digital® prináša do kúpeľne ľahkosť. Intuitívne používateľské ikony umožňujú jednoducho predprogramovať preferovanú kombináciu teploty vody, intenzity prúdu a čas. Vytvorte si vlastný zážitok vo vode a spustite ho dotykom prsta.

Grohe DreamSpray®

GROHE DreamSpray® technológia je základnou súčasťou sprchovacích hlavíc značky GROHE. Zabudovaná technológia umožňuje oveľa lepší pôžitok zo sprchovania. Zabudované pokročilé sprchové motory vo vnútri sprchovej hlavice zabezpečia presné a rovnomerné rozloženie vody do každej trisky. Nezáleží, aký sprchovací mód si vyberiete, s GROHE sprchovacími hlavicami sa sprchovanie pre vás stane zážitkom.

Grohe QuickFix®

Presné strojárstvo umožňuje zjednodušiť proces inštalácie, znížiť zložitosť a počet dielov nutných k inštalácii produktu.
GROHE QuickFix® zaisťuje, že Rapid SL rámy idú ešte rýchlejšie a ľahšie nainštalovať ako predtým. Kontrolná os hneď zapadne na svoje miesto bez použitia nástrojov, zatiaľ čo k inštalácii upevňovacieho rámu sú potrebné len dve skrutky. A okrem toho, aj držiaky na stenu sú teraz jednoduchšie a ľahšie upevniteľné.
Pre rýchlu a bezproblémovú inštaláciu armatúr je niekoľko jednopákových batérií tiež obohatených o GROHE QuickFix®. Vyžaduje menej dielov a zameriava sa na technológiu, čím skracuje dobu inštalácie až o 40 %, čím šetrí čas a peniaze. GROHE QuickFix® Plus technológia znižuje čas inštalácie dokonca až o 50 %.
Menší inštalačný čas znamená nižšie náklady a lepšiu cenu pre zákazníka.

Grohe SilkMove®

Vodovodné batérie značky GROHE ponúkajú jedinečnú technológiu GROHE SilkMove®. Bohatá a hladká manipulácia s pákovými zmiešavacími jednotkami GROHE vyjadruje špičkovú kvalitu a prevahu tejto značky. Kartuša GROHE SilkMove® poskytuje plynulé a presné ovládanie prúdu a teploty vody.

Kartuša je kľúčovým prvkom každej batérie a miestom, na ktorom sa nachádzajú keramické disky. Tie sú vyrobené z keramickej zliatiny používané vo vesmírnom výskume. Vzájomne sa pohybujú a prekrývajú s úplnou presnosťou. Vybrúsený zrkadlový povrch diskov je ďalej potiahnutý špeciálnym lubrikačným olejom s technológiou Teflon®, takže nedochádza k žiadnemu vzájomnému treniu. Rukoväť batérie a keramické disky sú prepojené pomocou patentovaného mechanizmu, ktorého základom je pevná a odolná mosadzná konštrukcia. Je nevyhnutné, aby výroba a kvalita materiálov týchto súčastí zodpovedala tým najprísnejším štandardom. Jedine tak dokáže GROHE zaručiť ich bezkonkurenčný výkon.

Grohe SilkMove® ES

Technológia GROHE SilkMove ES ponúka nielen jedinečne hladké ovládanie, ale taktiež podporuje zodpovedné zaobchádzanie s energiou a vodou. V režime studenej vody a strednej pozícii páky sa technológia ES prebudí k životu. Tým sa eliminuje otvorená batéria v zmiešanom režime teplej a studenej vody a šetrí sa energia tým, že sa predchádza zbytočnému ohrievaniu vody pri každodenných rituáloch, ako je čistenie zubov alebo umývanie rúk.

Hneď, ako budete potrebovať teplú vodu, široký 90-stupňový uhol otáčania páky naľavo od strednej pozície zaisťuje extrémne precízne ovládanie prúdu vody, nad ktorého teplotou a objemom tak budete mať úplnú kontrolu.

Technológia GROHE SilkMove® ES je harmonickým skĺbením dizajnu a technológie. Sprostredkováva lepší zážitok z vody, zatiaľ čo kladie dôraz na zodpovedné zaobchádzanie s cennými prírodnými zdrojmi.

Grohe StarLight®

Batérie GROHE sú vyrábané tak, aby aj po mnohých desaťročiach vyzerali rovnako nádherne ako v deň, keď ste si ich prvýkrát zamilovali. Zvláštny recept na úspech spočíva v trvanlivej kvalite povrchu: v technológii GROHE StarLight®.
Neustále zlepšovanie v priebehu posledných 75 rokov viedlo GROHE k jedinečne vycibrenému procesu pokovovania pre výrobu silného a bezchybného povrchu, ktorý je uznávaný ako jeden z najlepších na svete. To všetko je umožnené skutočne dôkladnou kontrolou akosti a pokračujúcimi investíciami, ktoré vám poskytujú potešenie po celý čas životnosti.

Rovnako ako v prípade tradičného chrómového povrchu, aj ostatné úpravy spoločnosť GROHE vytvára pomocou špičkových technológií. Vznikajú procesom tzv. fyzikálnej depozície z plynnej fázy (PVD), ktorý zaručuje, že sú povrchové vrstvy až trojnásobne tvrdšie. Výsledkom sú fantasticky vyzerajúce zlaté či antikorové vodovodné batérie. Mimoriadna tvrdosť týchto povrchov tiež znamená, že sú až desaťkrát odolnejšie voči poškriabaniu oproti priemeru.

GROHE StarLight® je skrátka zárukou dokonale trvanlivého produktu nezávisle od konkrétnej farby. Dokonale spracované trvanlivé povrchové úpravy sú navrhnuté pre maximálnu odolnosť voči škrabancom a znečisteniu, čím zaručujú ľahkú údržbu a dokonalý vzhľad počas mnohých rokov.

Grohe TurboStat®

Revolučná technológia GROHE TurboStat poskytuje vodu s požadovanou teplotou za zlomok sekundy a udržuje ju konštantnú po celý čas sprchovania.

Termostaty Grohtherm sú vybavené najpokročilejšími a precízne vyrobenými kartušami v odvetví. Termočlánok má zvýšenú citlivosť a termostaty GROHE reagujú na zmeny v tlaku vody dvakrát rýchlejšie než predtým.

Už nemusíte plytvať vodou, než nastavíte tú správnu teplotu.

Grohe Whisper®

Pre pokoj, pohodlie a slobodu v oblasti dizajnu sú podomietkové nádrže GROHE vybavené technológiou GROHE Whisper®.

Vďaka tlmiacim podperám rúrok nedochádza k prenosu zvuku na konštrukciu budovy pri vypustení nádrže do misy. To umožňuje umiestniť toaletu na to najpríhodnejšie miesto bez obáv, že bude rušiť ostatných.

Grohe Light

Mosadzný materiál GROHE Light, ručne vyrobený priamo spoločnosťou GROHE, bol navrhnutý s ohľadom na úplnú minimalizácii výskytu olova a niklu v pitnej vode.
Spoločnosť GROHE disponuje vlastnými zlievarňami kovov. Pri zlievaní nepoužíva dopredu vyrobené zmesi, takže je zaručený 100 % prehľad a kontrola nad zložením výslednej zliatiny.

Grohe Zero

Motto, „Pure Freude an Wasser“ znamená, že pomocou GROHE produktov si vodu vychutnáte v tej najčistejšej podobe. Čistá pitná voda je nutná pre vaše zdravie. Výberom vodovodných batérií s technológiou GROHE Zero doprajete svojmu telu maximum zdravotných benefitov. Vďaka pokročilým rozvodom vody vnútri tela batérie nepríde pitná voda do styku s olovom. To znamená, že GROHE batérie vám poskytnú kvalitnú pitnú vodu, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť.

Grohe PureGuard

Grohe PureGuard ja názov pre inovatívnu ochrannú vrstvu, vďaka ktorej zostane sanitárna keramika hygienická. Poťah využíva antibakteriálne ióny striebra, ktoré zabraňujú množeniu baktérií. Špina sa neudrží a ľahko skĺzne po povrchu. Mimoriadne hladká povrchová vrstva nielen zabraňuje usadzovaniu nečistôt a vodného kameňa, ale aj znižuje čas potrebný na čistenie sanitárnej keramiky.

Grohe QuickFix® Plus

GROHE QuickFix ® Plus zaistí až o 50% rýchlejšiu a jednoduchú inštaláciu ako predtým. Kontrolná os zapadne na svoje miesto bez problémov, využitia nástrojov a na jej upevnenie sú potrebné len dve skrutky. Tak isto aj uchytenie na stenu je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Grohe Skincare

Grohe Skincare technológia využití v elektronických bidetoch pozostáva z rôznymi nadstaviteľnými režimami sprchy, dvojitými sprchovými ramenami na dámsku hygienu s antibakteriálnou úpravou. S neobmedzeným prívodom teplej vody zas zabezpečí dokonalú starostlivosť o pokožku.

Grohe HygieneClean

Grohe HygieneClean je inovatívny povrch, ktorý pozostáva v dvoch inovatívnych keramických glazúrach, ktoré spoločne vytvárajú neuveriteľne čistý povrch toalety. Odolná vrstva HyperClean pomocou iónov striebra zabráni usadzovaniu a rastu 99,9% všetkých baktérií. Zatiaľ čo hladký povrch AquaCeramics vytvorí vrstvu, na ktorej sa neusadzujú nečistoty. Pomocou silného trojitého vodného vieru je po každom spláchnutý toaleta dokonale vyčistená.