ZAČNITE ŠETRIŤ AJ VY

Ušetrite vďaka úsporným produktom

Neustály rast cien energií čoraz viac pociťuje každá domácnosť. Vďaka úsporným produktom sa obmedzovať nemusíte. Neustály vývoj a nové technológie dokážu ušetriť až stovky eur. Nečakajte a začnite šetriť už dnes. Vaša peňaženka vám poďakuje. O praktických radách ako môžete šetriť aj vy sa dočítate v článku nižšie.

Kliknutím na obrázok zobrazíte úsporné produktyOstatné kategórie úsporných produktov
Šetrenie vodou a energiou v kúpeľni

Začať šetriť môžete aj vy. Nemusíte k tomu robiť žiadne radikálne zmeny či rekonštruovať kúpeľňu. Vďaka neustálemu vývoju a novým technológiám si môžete vybrať z množstva produktov, ktoré šetria vodu a energiu. Ako na efektívne šetrenie s vodou, energiami alebo čistiacimi prostriedkami?

Vedeli ste, že aj pri takých bežných činnostiach ako je umývanie rúk, zubov či sprchovanie nemíňate len vodu ale aj energiu, ktorá je potrebná pre jej ohrev? Preto aj vyššia obstarávacia cena úsporných produktov sa vám čoskoro vráti. Rozdiel uvidíte hneď pri prvom vyúčtovaní.

Začnite šetriť aj vy

Šetriť v kúpeľni je možné viacerými spôsobmi, a to určitými návykmi a chovaním alebo úspornými produktami. Ideálne, keď skombinujete oba spôsoby. Pri návykoch ide napríklad o zastavenie vody pri čistení zubov, uprednostnenie sprchovania pred umývaním sa vo vani, či preferovanie studenšej a rýchlejšej sprchy. Je dôležité si všímať aj kvapkajúcu vodu z vodovodných batérií či pretekajúcu vodu na toalete. Je mnoho možností, ako svojím správaním ušetriť vodu v kúpeľni a pokiaľ ich aspoň pár budete dodržiavať, tak predídete nepríjemným nedoplatkom.

Zaobstarajte si úsporné produkty

Druhý spôsob ako ušetriť, je zaobstaranie si úsporných produktov, ktoré ponúkajú viaceré možnosti úspory vody a energie. Základom každej kúpeľne by mali byť batérie s perlátorom, vďaka ktorému je voda obohatená o vzduch. Aj napriek nižšej spotrebe vody a energie si môžete užívať bohaté kvapky vody. Tam, kde teplotu vody nie je potrebné tak často meniť, ako napríklad pri sprchovaní alebo kúpaní, je vhodné využiť termostatickú batériu. Jednoducho nastavíte konštantnú teplotu vody, a tá tečie po dobu akú potrebujete. Nemusíte, tak čakať na potrebnú teplotu vody, vďaka čomu predídete plytvaniu vody. Termostatické batérie ocenia aj domácnosti v ktorých sa nachádzajú deti. Bezpečnostná poistka predíde rýchlym zmenám teploty, a tak zabráni nepríjemnému obareniu. 

Technológie pre úsporu vody a energie

V súčasnosti mnohé značky využívajú rôzne technológie pre úsporu vody a energie, ako napríklad pri batériách Grohe EcoJoy, Hansgrohe EcoSmart a podobne. Okrem batérií je možné usporiť aj pri sanitárnej keramike, ktorá má špeciálnu povrchovú úpravu, napríklad Villeroy & Boch CeramicPlus, Duravit WonderGliss, GROHE PureGuard. Pri bezokrajových WC ide o technológie, ako napríklad Villeroy & Boch DirectFlush, Duravit Rimless, GROHE Rimless, LAVITA Rim+, RAVAK RimOff. Vďaka takejto povrchovej úprave a technológiám je udržiavanie čistoty naozaj jednoduché. Vy tak nemusíte keramiku neustále čistiť a mrhať nie len vodou, ale aj drahými čistiacimi prostriedkami. Vodu a energiu šetria aj Smart ohrievače, ktoré nahrievajú vody len vtedy, keď ju skutočne potrebujete. Začnite šetriť aj vy.