Duravit

Spoločnosť Duravit AG, bola založená v Hornbergu v roku 1817. V súčasnosti je predným svetovým výrobcom dizajnových kúpeľní. Spoločnosť je prítomná vo viac ako 130 krajinách po celom svete. Neustále predstavuje inovácie v originálnom dizajne, v najvyššej kvalite a v technológiách zvyšujúcich pohodlie. Pracuje s medzinárodne uznávanými dizajnérmi, ako sú Philippe Starck, Sieger Design, Kurt Merki Jr. Christian Werner, Matteo Thun alebo Cecilie Manz. Aj vďaka nim vznikajú jedinečné kúpeľne, ktoré dlhodobo zlepšujú kvalitu užívateľov. Portfólio produktov spoločnosti Duravit zahŕňa sanitárnu keramiku, kúpeľňový nábytok, sprchové vaničky a vane, sprchové systémy, sprchové toalety, armatúry a príslušenstvo, ale aj inštalačné systémy. 


Dizajnové ocenenia

Duravit si potrpí na prestížny dizajn svojich produktov, ktorý vytvára ich jednotnú a konzistentnú firemnú identitu. Potvrdzuje to aj viac ako 220 získaných medzinárodných ocenení, ktorými sa môže táto firma pýšiť.Technológie


Hygiene Glaze - Preddefinované hygienické štandardy

Antibakteriálna keramická glazúra je vypaľovaná do vnútornej strany misy až po okraj toalety alebo pisoára. Kvôli tomu rozvíja svoju funkčnosť práve tam, kde sa baktérie vyskytujú najčastejšie. 

HygieneGlaze zabraňuje rastu baktérií

Vďaka HygieneGlaze firma Duravit určuje veľmi vysoký hygienický štandard. Už po šiestich hodinách je zlikvidovaných 90% a po 24 hodinách až 99,9% baktérií (napríklad Baktérií E-coli). Naozaj bezprecedentná úroveň.

WonderGliss - Keramický povlak odpudzujúci špinu

Povlak WonderGliss, ktorý je vpálený do keramiky, odstraňuje povrch, na ktorom sa usádza nečistota.Vďaka tomu sa nečistota a vodný kameň nemôže prilepiť na hladký povrch a zbytky jednoduchšie odtekajú s vodou. Keramika, ktorá disponuje prípravkom WonderGliss, tak zostáva hladká a čistá po dlhú dobu a je jednoduché ju ľahko ošetriť. Stačí k tomu mäkká handrička a jemný čistiaci prostriedok. 

Povlak WonderGliss je dostupný pre všetky série (okrem série D-Code) a dá sa aplikovať na toalety, umývadlá, bidety a pisoáre. 

Poznámka: Kombinácia s keramickou glazúrou HygieneGlaze nie je možná.

C-bonded

Dokonalé optické zjednotenie. Vďaka technológii C-bonded je premysleným technologickým spôsobom nábytkové umývadlo spojené s umývadlovou skrinkou úplne bez problémov. Vďaka precíznej technológii keramika úplne zapadá do nábytku a spolu vytvárajú jeden nerušený celok. Spoj mezdi umývadlom a nábytkom sa tak stáva neviditeľným a je znížený na presný okraj, ktorý je naozaj odolný vďaka použitiu patentovanej špeciálnej keramiky DuraCeram®. 

C-shaped

Vyrobené výlučne z keramiky DuraCeram® a špeciálne spracované. Nová technológia C-shaped zaručuje presne paralelný tvar keramického umývadla a nábytku, a to bez akéhokoľvek výčnelku alebo určenia a s presne 4 milimetrov širokou medzerou. Vďaka tomu vzniká plynulý prechod medzi keramikou a nábytkom. Presnosť v dokonalosti!


DuraCeram®

Konvenčná keramika dosahuje svojich limitov, pokiaľ ide o dizajn s vysokou presnosťou rozmerov alebo zníženou hrúbkou steny. Na druhú stranu, vďaka inovatívnemu materiálu DuraCeram® je možné redukovať hrúbky steny. Taktiež materiál zaujme rozmerovou presnosťou, elegantným povrchom a vysokou pevnosťou. 

Inovatívny materiál otvára úplne nové rozmery rozmanitosti dizajnu. Materiál sa takisto osvedčuje v úžitkových vlastnostiach. Je extrémne robustný, jednoducho udržateľný a vysoko odolný voči poškriabaniu. Kúpeľňová keramika vyrobená z materiálu DuraCeram® je jemná voči pokožke, tepelne trvácna a odolná voči svetlu.

DuraSolid®


Pevný a inovatívny materiál, ktorý prináša výnimočné vlastnosti. Neustály vývoj v integrovanom technologickom centre vyvinul minerálny materiál DuraSolid, ktorý posunul nový štandard v kombinovateľnosti materiálu a dizajnu.

Vďaka tomu tento materiál dosahuje výnimočnú kvalitu a dlhotrvácnosť. Zároveň poskytuje dostatočnú flexibilitu pri vytváraní nových tvarov a štandardov. Aj vďaka tomu firma Duravit spolupracuje so špičkovými dizajnérmi, ako napr. Philippe Starck, a tvorí naozaj oku lahodiace kúsky.


Duravit Rimless® - inovatívne a efektívne


Technológia Duravit Rimless® ponúka u toaliet a pisoárov hygienický a otvorený dizajn splachovacieho kruhu. Zároveň ponúka inovatívne a efektívne hospodárenie s vodou. To prináša silný a dynamický prúd vody, ktorý aj pri malom množstve vody stačí na umytie celého povrchu vnútornej plochy. Preto sa ľahko prístupná okrajová časť naozaj jednoducho a efektívne čistí. 

Série

XViu - Vitajte v kúpeľni budúcnosti

Zobraziť ponuku Xviu

Aká bude kúpeľňa budúcnosti? Môže byť navrhnutá holisticky a aj tak individuálne? S keramickou radou Viu, nábytkovým programom XViu a odpovedajúcimi vaňami. Dizajn kompletnej kúpeľňovej rady Duravit by sieger dizajn je orientovaný plne na budúcnosť. Postindustriálna elegancia vychádza z kombinácie mäkkých organických tvarov s presnou geometriou. Bezprecedentná úroveň dokonalosti sa zameriava na detaily. Vzrušujúce kontrasty vyplývajú z povrchových kombinácií najkvalitnejšej keramiky, skla a kovu s matným lakom alebo jemným drevom. Výrazný rámový profil je pre kúpeľňový nábytok rady XViu naozaj nezameniteľný. Významné bočné profily v tvare V, ktoré sú vyrobené z hliníku, sú k dispozícii v prevedení šampaň matná a čierna matná.

Viu - Vitajte v kúpeľni budúcnosti

Zobraziť ponuku Viu

Viu je keramická rada, ktorá na prvý pohľad fascinuje premyslenými detailami, vzrušujúcou kombináciou materiálov a technológiami zvyšujúcich pohodlie. Kombinácia geometrických obrysov a organických línií vytvára z Viu jedinečnú sochu. Od priestoru na umývanie až po voľne stojacu vaňu k zodpovedajúcej vysokej skrini XViu. Opakujúce sa charakteristické dizajnové prvky spájajú všetky oblasti navzájom


Happy D.2 Plus - Ideálna kombinácia kvalitu a dizajnu

Happy D.2 Plus - nábytok    Happy D.2 Plus - keramika

Duravit nastavuje nové akcenty a rozširujú sortiment o ďalšie dve inovatívne technológie, vďaka Happy D.2 Plus by sieger design. Svetová premiéra technológie C-shaped a rozvinutý proces C-bonded. Základnou myšlienkou elegantného expresívneho štýlu je kontrast svetlej alebo temnej základnej nálady, ktorá je následne ďalej rozpracovaná. 

DuraSquare - presnosť spĺňa organické kontúry

Zobraziť ponuku DuraSquare

Prekvapujúca. Presná. Obdĺžniková. A zároveň mäkká a organická. Keramika DuraSquare spája zjavné protiklady spojením presných hrán pravouhlého vonkajšieho tvaru, s organicky tečúcim vnútorným obrysom. Čistota, presnosť a redukcia prebiehajú celým programom, ktorý nie je len moderný a nadčasový, ale taktiež udržateľný a odolný.


XBase - elegantný dizajn nábytku

Zobraziť ponuku XBase

Duravit predstavuje novú, štýlovú radu kúpeľňového nábytku s dobrým pomerom cena/výkon, XBase. Prehľadný program XBase uľahčuje plánovanie a stále ponúka širokú škálu možných kombinácií. K dispozícii je v štyroch rôznych povrchoch, vo farebných alebo drevených tónoch a v odpovedajúcich rozmeroch pre rôzne keramické rady Duravit, ako sú napríklad ME by Starck, DuraStyle a D-Code. Umývadlové skrinky XBase ponúkajú viaceré možnosti dizajnu kúpeľní. Dokonca sa dajú perfektne kombinovať so zrkadlami a zrkadlovými skrinkami Duravit, ktoré majú umiernení dizajnový jazyk.

SensoWash® - najprirodzenejšia forma hygieny

Zobraziť ponuku Sensowash

Prirodzene čisté a svieže. Nič nie je tak dôkladné, hygienické a prirodzené ako umývanie vodou. To platí aj pri použití toalety, kde sa práve kvôli tomu stále viac stávajú populárnejšie WC s bidetom alebo syntézy toalety a bidetu. Voda, ktorá je oveľa viac jemnejšia a príjemnejšia než toaletný papier, je taktiež vítaným osviežením. Duravit zásadným spôsobom prispieva k tejto téme vďaka produktom SensoWash®. Ide o inovatívnu radu vysoko kvalitných bidetových toaliet, ktoré spĺňajú moderné potreby - hygienickú čistotu, vysokú jednoduchosť použitia a udržateľný dizajn.


Podstata značky

100% dizajn

Spoločnosť Duravit má presne formulovaný, rozpoznateľný a udržateľný dizajnový jazyk s elementárnymi a archetypálnymi základnými tvarmi - modernosť a nadčasovosť. To takisto platí pri premýšľaní nad kúpeľňovým dizajnom ako celku. Duravit ponúka kompletné kúpeľňové vybavenie z jednotného zdroja, ktorý je dokonale zladený s prvkami pred a za stenou. 

O to sa stará unikátna sieť sedemnástich medzinárodne úspešných dizajnérov a architektov, ktorí neustále prinášajú inovatívne riešenia pre produkty spoločnosti Duravit. Vďaka tomu Duravit získal viac ako 220 dizajnérskych cien za produktové rady a kúpeľňové série.

100% Technológia

Podpisom spoločnosti Duravit je neustále vytváranie dokonalej súhry medzi excelentným dizajnom, maximálnou presnosťou a technológiou, ktorá vytvára pohodlie a prináša efektívne praktické riešenia. Používateľovi je neustále k dispozícií a každý deň mu ukazuje pridanú hodnotu. Nikdy však nenarúša celkový vzhľad produktu alebo vzhľad miestnosti. Duravit má množstvo priekopníckych technológií, ako sú napríklad DuraCeram®, HygieneGlaze alebo C-bonded technológia, ktorá predstavuje jedinečný proces, ktorý prepája keramiku a kúpeľňový nábytok.

100% Kvalita

Cieľom spoločnosti Duravit je to, aby neustále ponúkala zákazníkom najlepšie možné služby, prostredníctvom komplexného porozumenia kvality a neustálych optimalizačných opatreniach vo všetkých oblastiach spoločnosti.